OYUNYURDU
Solitaire Klondike

Solitaire Klondike

KART, SOLITAIRE
OYNA
4.6
puan ver, yorum yap

"Solitaire Klondike" İçin Açıklama

Tüm dünyada milyonlarca insan tarafından oynanan bir sabır oyunu olan Klondike Solitaire'e hoş geldiniz. Klasik tek kişilik bir oyun olan Klondike Solitaire, beyninize ve sabrınıza meydan okuyor.

Amaç basit: aynı renkte ve Ace'den Kral'a yükselen bir düzende dört kağıt destesi oluşturmanız gerekiyor. Sesler kolay, ancak biraz stratejik düşünme ve ileri planlama gerektirir.

Klondike Solitaire nasıl çalışır?
Genel olarak bu sizin bildiğiniz ve sevdiğiniz gibi normal Solitaire oyunudur. Oyunun genel öncülünü kontrol edelim.

1. Ana masa olan 7 kart desteniz var

2. Ekranın başında, başında boş olan 4 kağıt destesi vardır. Astan Krala, son yığınlarınızı inşa etmeniz gereken yer burasıdır.

3. Stok yığını, masaya yerleştirilmemiş tüm kartları içerir. Kartlardan herhangi birini stok yığından alabilir ve uygun yerlerde kullanabilirsiniz.

Şimdi ana masanızı oluşturan yedi yığının her birinde sıraları azalan bir sıra ve alternatif renkler oluşturmak için mevcut tüm kartları kullanmanız gerekir. Örneğin, eğer kırmızı bir 10 yerleştirilirse, siyah 9'un takip etmesi gerekir, sonra kırmızı 8, siyah 7 vb.

Eğer bir As ile karşılaşırsanız, ana masanızın üstündeki 4 kazıktan birine yerleştirilmelidir. Dört As, inşa etmeniz gereken yığınların temelidir. Burada, kartları aynı renkteki artan bir sırayla istiflemelisiniz. Öyleyse bir yığın örneğin Kalplerin Ası ile başlamalı ve Kalplerin Kralı ile bitmelidir. Aynı diğer üç yığın için de geçerli. Fakat bunu yapabilmek için önce tüm bu kartları bulup yerleştirmelisiniz.

Dört temel yığınından birine gelecek olan bir karta rastladığınızda, ona dokunabilirsiniz ve oraya otomatik olarak gönderilecektir. Örneğin, bir Maça 2 görürseniz, ona dokunabilirsiniz ve sağ Maça Asının üstüne çıkacaksınız. Teoride çok basit, ancak gerekli tüm kartları ortaya çıkarmak biraz zor.

Oyun kontrolleri
Şimdi bu olabildiğince kolay. Kartlar otomatik olarak dağıtılır. Tek yapmanız gereken kullanabileceğiniz kartlara dokunmak ve otomatik olarak doğru noktaya uçacaklar. Benzer şekilde, kartlarını açmak için stok yığına dokunun.

Oyun varyasyonları
Klondike Solitaire'in klasik versiyonunu oynayabilir veya Vegas Solitaire'ı seçerek daha da ilginç hale getirebilirsiniz. Bu temelde aynı oyundur, ancak (yalnızca sanal) jetonlarla oynarsınız ve kar alanına girmeye çalışırsınız. Birkaç sanal dolar borç ile başlıyorsunuz ve dört vakıf yığınından birine bir kart yerleştirdiğinizde her seferinde para kazanıyorsunuz. Bu, Vegas Solitaire'a normal versiyondan daha fazla heyecan veriyor.

Seçenekler menüsüne (küçük dişli çark) gidip Dolar işareti üzerine dokunarak Vegas Solitaire sürümünü seçebilirsiniz.

Özelleştirme
Seçenekler menüsündeyken, neden Klondike Solitaire'ın görünümünü ve hissini beğeninize değiştirmiyorsunuz? Kartların ön ve arka tasarımlarını birbirinden bağımsız olarak değiştirebilirsiniz. Klasik yeşil Solitaire masasını beğenmiyorsanız, Solitaire becerilerinizi memleketinizin sokaklarında öğrendiyseniz, neden kırmızı ya da beton bir zemin seçmiyorsunuz?

"Solitaire Klondike" Nasıl Oynanır

Dünyanın en popüler kart oyunlarından biri olan Solitaire'ın bu klasik ve zarif versiyonunun tadını çıkarın! Amaç, tüm kartları astan krala artan sırada dört temel kazık üzerine sıralamak. Üç farklı modda oynayın: normal, Vegas veya günlük mücadele ve Draw1 veya Draw3 kartlarıyla tercih ettiğiniz zorlukları seçin. Desteğinizin konumunu kişiselleştirin ve çok çeşitli güzel kart setleri ve arka planlar arasından seçim yapın. Saatlerce eğlence garantili!

Benzer Oyunlar