OYUNYURDU
Ocho

Ocho

KART, ATARİ, BECERİ-YETENEK
OYNA
3.1
puan ver, yorum yap

"Ocho" İçin Açıklama

Ocho oyunu Uno, Crazy 8 ve Mau-Mau'ya benzer bir kart atma oyunudur. Elinizdeki tüm kartları diğer oyunculardan önce bitirmek için özellikle özel işlev kartlarını iyi bir taktik ile kullanın. Eğer Uno, Crazy 8 ve Mau-Mau'yu seven biriyseniz bu oyunu da çok seveceğinize eminiz.

Oyun hem dikey hem de yatay yönde çalışmayı destekler. Klasik modda 2 ila 8 oyuncuyu ve takım modunda 2vs2, 3vs3, 4vs4 ve 6vs6 seçenekleri bulunmaktadır.

"Ocho" Nasıl Oynanır

Oyunun amacı, tüm kartlarını atarak bitirmektir. Oyunun başında deste karıştırılır ve her oyuncuya rastgele 8 kart dağıtılır. Destedeki en üstteki kart atma destesini oluşturmak için masanın ortasına yerleştirilir ve ilk oyuncunun sırası başlayabilir.

Oyuncular, ıskarta destesinin etrafında ortadaki okla gösterildiği gibi sıralarını alırlar. Ancak bir oyuncu ters kartı oynarsa bu yön tersine çevrilmiş olacaktır.

Kart atma sıranız geldiğinde aşağıdakilerden birini yapmalısınız.
1. Atılan destedeki en üstteki kartın rengine, numarasına veya özel sembolüne uyan bir kart oynamak.
2. Bir 8 Wild Kart veya Wild Draw 4 kartı oynayın.
3. Desteden bir kart çekin.

Eğer 1. ve 2. numaralı hamleleri yamazsanız desteden kart çekmek zorundasınız. Destenin tamamı tükenirse, atılan destedeki en üstteki kart bırakılır ve diğer kartlar yeniden karıştırılır ve yeni bir deste olarak yerleştirilir.

Kartlar:
8 Wild Kart (Ocho olarakta bilinir), oynanacak bir sonraki kartın rengini değiştirmenizi sağlar. Oynaya bileceğiniz başka bir kart olsa da bu kartı istediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Kartı Atlama, sıradaki oyuncunun sırasını atlar.
Ters Kart, sonraki dönüşlerin yönünü değiştirir.
Draw 2 Kart, bir sonraki oyuncunun başka bir Draw 2 veya Draw 4 Wild kart oynamadığı sürece desteden 2 kart çekmesi gerekir.
Draw 4 Wild Kart, oynanacak bir sonraki kartın rengini değiştirmenizi ve bir sonraki oyuncunun 4 kart çekmesini sağlar.

Yeni Oyunlar