OYUNYURDU
2048

2048

PUZZLE
OYNA
3.8
puan ver, yorum yap
Video
Favorilere Ekle
Yorumlar

"2048" İçin Açıklama

2048 oyunu en popüler oyunlardan biridir. 4x4 olarak ayrılmış kare alanlardaki eşit sayıları birleştirmeyi amaçlamaktadır. Sayılar arttıkça oyun alanında küçük sayıları hareket ettirmek için daha az alan kaldığında 2048 oyunu daha da zorlaşacaktır. Doğru hamle ile birleştirme yapmak için hangi yöne sürüklemeniz gerektiğine karar vermeden önce stratejik düşünün. Popüler, eğlenceli ve düşündürücü güzel bir 2048 oyunu oyna.

"2048" Nasıl Oynanır

2048 oyununda 4x4 toplam 16 karede oluşan alanlarda 2'den başlayan ve iki katı şeklinde devam eden sayıları yan yana veya alt alta getirerek birleştirmeyi sağlamalısınız. Aynı zamanda 6x6 ve 8x8 oyun alanları da mevcut.

Oyun alanında farenizi veya dokunmatik cihazlarda parmağınızı aşağı, yukarı, sağa ve sola doğru kaydırın. Her kaydırma işleminde alandaki sayılar kaydırma yönüne doğru sürüklenecekler. Sürüklenme esnasında hareket yönünde yan yana olan sayılar birleşecektir. Birleşen alanlar size yeni üretilen sayılar için yer açacak ve birleşme sonucu sayılar toplanarak artacak.

Asıl amacınız birleştirme yapmaya çalışırken sayıları stratejik hamleler ile büyüklüklerine göre bir arada tutmanızdır.

Oyundaki son boş alan dolduğunda artık birleştirme yapamıyorsanız oyun sona ermiş demektir. 2048 oyna ve bu zamana kadar oyundaki en yüksek sayıda birleştirmeyi yap.

Yorumlar

  • B
    büşra
    indirmeden cep telefonundan oynanabiliyor. süper.
Benzer Oyunlar