OYUNYURDU
The Shape

The Shape

PUZZLE, ZEKA GELİŞTİRİCİ
OYNA
4.6
puan ver, yorum yap

"The Shape" İçin Açıklama

"The Shape", geometrik şekillerle dolu eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Geometrik şekiller ile matematiğin birleştiği harika bir oyundur. Her biri farklı bir zorluk seviyesine sahip olan bölümleriyle oyuncuların zihinsel becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. Oyunun basit görsel yapısına rağmen, derinliklerindeki yaratıcılık ve stratejik düşünme gereksinimleri, The Shape'i size keyifli ve eğlenceli bir deneyim yapmaya zorlar. Her seviyede yeni şekiller, yeni sezgisel sorunlar ve yeni sevimli ses şekilleriyle karşılaşırsınız. İyi bir strateji ve harika bir görsel akıl gerektiriyor.

"The Shape" Nasıl Oynanır

Verilen geometrik şekilleri üst üste koyduğunuzda, matematiksel toplama ve çıkarma işlemini şekillere uygulayın. Üst üste konulan şekillerin kesişimleri çıkarma işlemini, kesişim haricinde kalan alanlar ise toplama işlemini ifade eder. Yapılan bu şekiller ile matematiksel işlem sonucunda yeni bir geometrik şekil ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan yeni geometrik şekli seçenekler arasında bulun ve işaretleyin. Zaman dolmadan bu şekilde en fazla kaç işlem yapabilirsin?

Oyun genellikle puan sistemi üzerine kuruludur. Bölümleri ne kadar hızlı ve doğru tamamlarsanız, o kadar yüksek puan alırsınız.

Yeni Oyunlar