OYUNYURDU
8 Ball Pro

8 Ball Pro

BECERİ-YETENEK, SPOR, 2 OYUNCULU
OYNA
4.1
puan ver, yorum yap

"8 Ball Pro" İçin Açıklama

8 top bilardo oyunu oyna ve bilardonun en çok sevilen oyununu istediğin cihazdan oyna. Bilgisayara karşı bilardo oyna veya bir arkadaşına meydan oku. Becerilerini göstererek topları ve en son 8 numaralı siyah topu cebe atarak oyunu kazan.

"8 Ball Pro" Nasıl Oynanır

8 top bilardo oyunu, toplam 16 topla oynanır.

Beyaz Top: Istaka topu da denir. Tüm vuruşlar bu beyaz topla yapılır.

Geri kalan 15 top numaralı toptur. Bunlar ise üçe ayrılır.

1-7 numaralı düz renkli toplar: oyunculardan biri bu yedi topu cebe atmaya çalışır.
8 numaralı siyah top: Kendi toplarını cebe atan oyuncu en son bu siyah topu da cebe atarsa oyunu kazanır. Kendi toplarını bitirmeden siyah topu yanlışlıkla dahi olsa cebe atan oyunu kaybeder.
9-15 numaralı çizgili toplar: Oyunculardan biri bu yedi topu cebe atmaya çalışır.

Top Grubunun Eşleşmesi
İlk atış yapan oyuncu başlangıç noktasından atış yaptıktan sonra en az bir topu cebe atmayı başarırsa atış yapmaya devam eder. İkinci atışta çizgili toplardan veya düz renk toplardan birini cebe atarsa attığı top grubunu sahiplenmiş olur. Başlangıç atışında veya ikinci atışta cebe top atamazsa cebe ilk top atan oyuncu top grubunu belirlemiş olur.

El Değişimi
Top grubu eşleşmesi sonrasındaki atışlarda oyuncular kendi grubundaki toplardan en az bir tanesini cebe atması durumunda atış yapmaya devam eder. Rakibinin toplarından cebe atar ve kendi topundan atamazsa el rakibine geçer.

Faul Atış
Atış yapan oyuncu ilk topa teması kendi grubundaki toplardan birine yapamazsa veya beyaz topu cebe atarsa 'Faul' olur. Bu durumda rakip oyuncu ilk atışında beyaz topu istediği yere taşıyabilir.

Benzer Oyunlar