OYUNYURDU
Microsoft Sudoku

Microsoft Sudoku

KLASİK, PUZZLE, BASİT
OYNA
4.3
puan ver, yorum yap

"Microsoft Sudoku" İçin Açıklama

Microsoft Sudoku online sudoku oynarken zorlanmayacağınız güzel bir oyun tasarımına sahiptir. Sayıları ilgili alana yazmanız ve boş alanlara not bırakmanız için tasarlanmıştır. Klasik sudoku ve çarpık (irregular) sudoku olarak iki farklı tarzı oyun içinde mevcut. Aynı zamanda kolay, orta, zor ve uzman zorluk dereceleri ile her yaş grubuna hitap ediyor.

"Microsoft Sudoku" Nasıl Oynanır

Microsoft Sudoku oyunu oynamak için klasik sudoku ve çarpık (irregular) sudoku tercihinizi ve istediğiniz zorluk seviyesini seçtikten sonra Microsoft Sudoku sizin için bir oyun oluşturacaktır. Bir süre beklemeniz gerekebilir. Yerleştirmeniz gereken rakamlar adet miktarları ile birlikte görünecektir.

4x4 olarak ayrılmış alanların her her biri ile yataydaki ve dikeydeki sayılar 1 ile 9 arasındaki rakamlardan yalnızca 1 adet içerebilir. Sayıları yerleştirirken bu kuralı çiğnemediğinize ve sayıların çakışmadığına emin olmalısınız.

Hatalı yerleştirdiğiniz sayıları silebilirsiniz veya geri alma özelliğini kullanabilirsiniz. Boş alanlara notlar bırakabilirsiniz. Oyunun bir özelliği ise her oyunda 3 ipucu hakkınızın olmasıdır.

Benzer Oyunlar